اسلام حجاب را فقط در برابر نامحرم لازم نمی داند و برای حضور در برابر محارم هم محدودیت هایی دارد. زیرا در بسیاری از موارد پسران مجرد از پوشش نامناسب خواهران خود در معرض گناه و فساد قرار می گیرند.

پوشش بانوان

سوال: پسر19 ساله ای هستم که با خانواده ام مخصوصا تنها خواهرم که 15 سالشه رابطه صمیمی دارم اما متاسفانه با این که خواهرم در بیرون از خانه پوشش نسبتا خوبی دارد اما در داخل خانه اصلا پوشش خوبی ندارد و من م، اتاق‌مان یکی است، وهروقت هم خواهرم را با آن لباسهای تنگ می بینم خیلی تحریک می شوم و یاد خودیی میافتم. لطفا راهنماییم کنید.

پاسخ: بخش اول سوال شما مربوط به چگونگی تذکر به خواهرتان در مورد رعایت نوع پوشش در خانه است. در این مور چون خودتون گفتید ایشان در بیرون خانه پوشش را رعایت می کند و در خانه مراعات نمی کند، قطعا ایشان با حجاب مشکل ندارند و فقط به شرایط بلوغ و تحریکات شما علم ندارند که در اینجا با چند راهکار شما را در آگاه کردن ایشان کمک می کنیم.
1- روش مستقیم
در این روش شما با رعایت مراتب و مراحل امر به معروف و با زبانی خوش به تذکر در مورد پوشش خواهرتان در منزل بپردازید. البته نیاز نیست از تحریک خودتون حرفی بزنید اما چند نکته را باید در این تذکر بیان کنید:
الف: حیاء نعمتی است که در جلوی محارم هم باید رعایت شود اما نوعش با حیاء در برابر نامحرم متفاوت و نیاز به آن پوشش کامل را ندارد.امام علی(علیه السلام) فرمودند:
مردی از پیامبر خدا(صلی الله علیه و آله) پرسید: ای رسول خدا! خواهرم موهای خود را در مقابل من باز می گذارد. حضرت فرمودند: نه (نباید این کار را انجام دهد)؛ زیرا می ترسم وقتی چیزی از زیبایی ها و موها یا ساعد خود را برای تو نمایان کند، به گناه بیفتی.»[1] پس دختر ها باید جلوی برادران خود همه زیبایی خود را نمایان نکند چون احتمال تحریک و مفسده جنسی وجود دارد.
ب: رعایت حجاب در مقابل محارم یکی از نکاتی است که شاید امروزه کمتر در خانواده ها رعایت می شود. شاید گاهی در خانواده ای پسر مجرد بالغ نباشد و دختران و مادر می توانند پوشش راحتی داشته باشند اما در زمان حضور پسر بالغ باید این پوشش با پوشش در برابر ن و هم جنسان متفاوت باشد چون در اینجا احتمال بروز مفسده و گناه برای پسر خانه وجود دارد.
2- روش غیر مستقیم
الف: موضوع را خود درمیان بگذارید چون دختر ها شان ارتباط صمیمی دارند و می توانند تذکر لازم را در مورد نوع پوشش داخل خانه به او بدهند. سعی کنید در موضوع خجالت نکشید چون این نوع خجالت و حیاء از موارد حیاء نابجا است و باعث طولانی شدن زمان درمان مشکل شما می شود.
ب: کتابی در مورد احکام بلوغ و پوشش دختران تهیه کنید طوری در دسترس او قرار بدهید تا بتواند به مسئله توجه پیدا کند.
ج: با نوشتن یک نامه مطلب را به خواهرتان بگویید تا در جریان اشتباه نا خواسته اش قرار بگیرد و بداند چه نکاتی را باید در رعایت پوشش خانگی لحاظ کند.
د: خودتان با رعایت پوشش مردانه مناسب در خانه و در زمان خواب به او بفهمانید که در خانه و در حضور محارم هم نوعی پوشش و حیاء مناسب لازم است.
بخش دوم سوال شما در مورد کنترل غریزه و شهوت در زمان دیدن پوشش نامناسب خواهرتان است که باید دقت کنید اگر پوشش خواهرتان هم اصلاح شود باز هم شما محتاج به کنترل غریزه هستید زیرا الان در اجتماع و اینترنت و … تصاویر محرک وجود دارد و می تواند شما را به انحراف بکشاند.
تذکر: اگر تلاش در بهبود اوضاع نداشته باشید و خدای ناکرده به خاطر این تحریکات به فکر گناه بیافتید و در مسیر انجام گناه رسوایی برایتان پیش بیاید، تا آخر عمر بی آبرو می شوید؛ پس همه تلاشتان را برای رفع مشکل انجام دهید.
راهکار های درمان این مشکل و پاسخ به شهوت به دو بخش تقسیم می شود:
1-ازدواج؛ اسلام برای کنترل شهوت بهترین توصیه را دارد و آن هم ازدواج است که باید با کمک خانواده به فکر ازدواجی درست و به موقع باشید و خیلی هم به مخالفت های عرف توجه نکنید زیرا این بهترین راه کار است.
2- کنترل غریزه و شهوت.[2]
نتیجه: همه ما انسان ها چه مجرد و چه متاهل در معرض تحریک و وسوسه های نفس و شیطان هستیم و اگر اهل دقت در برنامه ریزی و تقویت معنویت نباشیم احتمال انحراف و آلوده شدن‌مان وجود دارد. پس باید در همه حال با توجه به عنایات خدا و توسل به اهل بیت خودمان را در خط بندگی خداوند ثابت قدم نگه داریم.

پی نوشت:
[1]. مجلسى، محمد باقر بن محمد تقى، بحار الأنوار(ط – بیروت)، دار إحیاء التراث العربی، بیروت، چاپ: دوم، 1403 ق.
[2]. که این موارد را به صورت مفصل می‌توانید در این آدرس مشاهده کنید: http://www.welayatnet.com/fa/news/13955


منبع : رهروان ولایتلینک منبع

مطلب تحریک برادر به خاطر پوشش نامناسب خواهر در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :تحریک برادر به خاطر پوشش نامناسب خواهر
http://mofidestan.ir/%d8%aa%d8%ad%d8%b1%db%8c%da%a9-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d9%87-%d8%ae%d8%a7%d8%b7%d8%b1-%d9%be%d9%88%d8%b4%d8%b4-%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%87%d8%b1/

✳️ فروش ویژه چراغ دوچرخه مدل XC-606T

آشنایی با غربالگری فشار خون بالا

تراشه پرچمدار اسنپدراگون 8150 تاییدیه سازمان استاندارد بلوتوث را دریافت کرد

پوشش ,خانه ,هم ,رعایت ,تحریک ,مورد ,پوشش نامناسب ,در مورد ,است که ,را در ,و در ,پوشش نامناسب خواهر

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

مزرعه گردشگری خورشید انتشارات لوح سبز کد تخفیف دیجی کالا امروز | تا 70% تخفیف ویژه دیجی کالا autorepairtool مرکز کمک های درسی حرف های غیر رسمی من بوسه بر دست خدا بروز ترین وب اتومبیل کیمیا لیبل